logo_since
factory01

Výrobní závody společnosti Novesta sahají až do 30. let minulého století, kdy slavný obuvník Jan Antonín Baťa otevřel svou novou továrnu v malém městě uprostřed Slovenska - v Partizánském. Novesta je jednou z posledních ryze evropských značek, která zůstala v provozu ve svých původních prostorách a pracuje původní metodou na starých dobrých strojích, které vyžadují velkou míru precizní ruční práce.

factory06
factory07
factory08
factory09

Trvale udržitelné dědictví

Výrobky Novesta byly a jsou navrženy tak, aby vydržely co nejdéle. Náš tradiční způsob výroby vyžaduje vysoce kvalitní materiály (certifikované na nejvyšší možnou kvalitu), které v kombinaci s minimalistickým a nadčasovým designem překonávají módní trendy a umožňují dlouhodobé používání. Kromě toho lze mnoho výrobků Novesta čistit nebo prát v pračce. Navíc mají také vyměnitelné stélky, což rovněž přispívá k delší životnosti jednotlivých výrobků.

factory10

Trvalá udržitelnost ve společnosti Novesta začíná získáváním surovin od dodavatelů s transparentními výrobními cykly za spravedlivé ceny. To zahrnuje získávání přírodního kaučuku s certifikátem VFCS od ověřených dodavatelů a svršky z organické bavlny s certifikátem GOTS pro naše modely Star Master a Star Dribble. Náš model Marathon je také

factory11

navržen tak, aby obsahoval co nejvíce recyklované syntetické síťoviny a podrážku z certifikovaného přírodního kaučuku. Ve společnosti Novesta jsme nesmírně hrdí na tradici, dědictví a kvalitu naší ručně vyráběné obuvi. Budeme rádi, když nás poctíte návštěvou nebo nákupem v našem e-shopu, kde najdete obuv z naší nejnovější kolekce.

factory13

Ústřední závod v Partizánském byl největší obuvnickou továrnou v bývalém Československu a vyráběl obuv s gumovou podrážkou, například cvičky, pracovní boty, sportovní obuv a boty do deště pro armádu.

factory16
factory17

Všechny podrážky Novesta jsou vyrobeny z přírodního kaučuku. Přírodní kaučuk je surovina, která se mísí s chemickými látkami pro zvýšení pružnosti a trvanlivosti a poté se důkladně prohněte s pigmenty pro zbarvení. Pečlivě uhnětený kaučuk je základním kamenem modelu Star Master, který se neodlepuje od svršku a má úžasnou pevnost. Guma se skládá jako rohlíkové těsto a krájí se do tvarů, jako jsou podrážky a gumové boty. Kromě toho centrální závod, který se specializuje na výrobu gumy pro výrobky, vyrábí také pneumatiky pro evropské výrobce automobilových pneumatik a technickou gumu pro průmyslové výrobky. Barevná podrážka modelu Star Master, který je známý svou širokou škálou barev, vznikla díky vysoké úrovni technologie a dlouholetým zkušenostem získaným důslednou výrobou gumy.

factory18
factory19

Zbytky gumy vyříznuté z fólie se recyklují a nevyhazují. Gumové odřezky se znovu hnětou a znovu se z nich vyrábí nová gumová fólie. Udržitelnost je jedním z nejdůležitějších konceptů společnosti Novesta. Proces výroby vysoce kvalitních výrobků při současném začlenění recyklace do procesu se neustále zdokonaluje. Ústřední závod je certifikován podle normy ISO 14001, což je mezinárodní norma pro oblast životního prostředí.

factory20
factory21
znaky vulkanizace factory22

True Novesta

Nejoblíbenějším modelem značky Novesta je Star Master, který nese charakteristické znaky otisku gumy a znaky vulkanizace, které zaručují pravost obuvi a její trvanlivost.