PÉČE O TENISKY

1
how-it-work-1
HRUBÉ ČIŠTĚNÍ Tenisky vždy očistěte kartáčkem/hadrem od hrubé špíny.
2
how-it-work-2
VYBER STÉLKY Z tenisek vyjměte stélky a vyčistěte je samostatně.
3
how-it-work-3
ODSTRAŇ ŠŇŮRKY Z tenisek odstraňte šňůrky a vyčistěte je samostatně.
4
how-it-work-4
VYSUŠ TENISKY Nikdy nesušte tenisky na přímém slunci ani v sušičce.

JAK SE STARAT O MODELY STAR MASTER A STAR DRIBBLE? - POUZE 100 % BAVLNA!

OTÁZKY

size-guide-img
 • MÁTE V NABÍDCE DOPLŇKY NOVESTA?
  Ano, v nabídce doplňků k teniskám naleznete šňůrky do bot v mnoha barvách, dřevěné obuváky, stélky do modelů Star Master a Star Dribble. Novinkou je ručně odlévaná svíčka ze 100 % sójového vosku s dřevěným knotem, kterou jsme pro vás připravili v souladu s našimi hlavními principy, které jsou udržitelnost, lokální výroba a ekologie.
 • JAK ČISTIT BAVLNĚNÉ TENISKY?
  Nejšetrnějším způsobem je ruční ošetření, při kterém tenisky namočíte do vody s mýdlem, abyste je zbavili největších nečistot. V oblastech, které byly nejvíce znečištěné je očistěte velmi jemně kartáčem, potom opláchněte pod tekoucí vodou a vyždímejte nadměrnou vlhkost. Vždy doporučujeme odstranit tkaničky a stélky z bot a čistit každou tenisku samostatně. Praní v pračce při většině druhů obuvi NEDOPORUČUJEME. Pokud se pro tuto možnost i přesto rozhodnete, důkladně zvažte program, který vyberete (NIKDY neperte při teplotě přesahující 30 stupňů Celzia). Vždy volte jemné praní, nejlépe s nejnižší rychlostí odstřeďování a otáček. Tenisky doporučujeme také vložit do kapsy na prádlo, abyste je chránili před poškozením. Bílé podrážky je ideální čistit speciálním prostředkem a starým zubním kartáčkem. Díky takovým ošetřením budou vaše tenisky vypadat dlouho jako nové.
 • JAK PEČOVAT O BÍLE TENISKY?
  Aby vaše tenisky zůstaly bílé co nejdéle, můžete zainvestovat do speciálních přípravků dostupných na trhu, které vám pomohou zbavit se nečistot a obnovit vzhled vašich tenisek. Nejznámější je bílá pasta na boty, kterou si můžete zakoupit v obchodech s botami, nebo online. POZOR, ne všechny boty mohou být ošetřeny takovým prostředkem. V internetových obchodech často naleznete speciální pera a jiné prostředky, které obnoví barvu bílých podrážek. Nejlépe ale funguje, když se vyhnete jejich nošení za nepříznivého počasí.
 • JAK ČISTIT SEMIŠOVÉ TENISKY?
  Každý dotyk zanechává na semiši stopy a proto je ošetření semišové tenisky velmi specifické. Semiš nemá rád nadměrnou vlhkost, prach, písek a bláto. Doporučujeme vyhnout se styku tenisek s těmito materiálmi, pokud chcete aby vám tenisky vydržely co nejdéle. Platí staré dobré pravidlo - prevence je zlatým prostředkem k udržení vzhledu vašich tenisek. Vyhýbejte se jakýmkoliv odřeninám nebo skvrnám, které se ze semiše odstraní obtížněji než z bavlny či jiných materiálů. Semišové tenisky by neměly být často vystavěny přímému slunečnímu záření, protože to způsobuje blednutí horní části a také je nedoporučujeme nosit do vlhkého prostředí. Semišové tenisky NIKDY neperte v pračce. Důrazne doporučujeme semišovou obuv naimpregnovat již před prvním použitím. Instrukce k postupu a vhodný impregnační prostředek snadno získáte v jakékoli prodejně s obuví. Většina přípravků na ochranu a péči o semiš je dostupná ve spreji, a zároveň si můžete pořídit speciální kartáč na čištění semiše. Je specifický tím, že na jedné straně má upravené štětinky a na druhé straně gumové štětinky. Po naimpregnovaní tenisky odložte na vzdušné místo, aby dobře vyschly. Je třeba si uvědomit, že ani dobrá impregnace není schopna zaručit 100 % ochranu proti znečištění semišových tenisek.
 • A CO PÉČE O KOŽENÉ A GUMOVÉ BOTY?
  Při čištění kožené a gumové obuvi platí nejjednodušší technika čištění, a to měkkou navlhčenou houbou. V prvním kroku zbavíme tenisky hrubých nečistot. Vždy používejte vlhký hadřík na povrch obuvi a kartáč na znečištěnou podešvu. V případě kožené podešvy, tenisky nikdy nenamáčejte, pouze otřete vlhkým hadříkem a použijte speciální přípravek na čištění kožené podešvy. Poté je nutno tenisky naimpregnovat prostředky, které chrání obuv proti vlhkosti a znečištění. Impregnovat můžete každý povrch tenisky, kromě lakované kůže. Péče o obuv je vždy nutné přizpůsobit povrchovému materiálu. Koženou a gumovou obuv NIKDY neperte v pračce.
 • JAKÁ JE NEJLEPŠÍ UNIVERZÁLNÍ FORMA ČIŠTĚNÍ TENISEK?
  Nejbezpečnější volbou je vždy využití služeb renomované čistírny, nebo rukou specialisty. Existuje řada společností, které se zabývají čištěním nejen textilu, ale i obuvi. Můžete zde nejen vyčistit své tenisky a holínky, ale dát jim také nový vzhled. Je to skvělá volba pro zaneprázdněné lidi, ale i pro ty, kteří nemají trpělivost a chuť čistit tenisky doma.
 • OŠETŘENÍ DOMA?
  Druhou možností, jak vyčistit pár tenisek je použitím vlastních rukou. Je velmi důležité na úvod rozlišovat materiál, ze kterého je obuv vyrobena, protože každý materiál vyžaduje specifický způsob ošetření, čištění a sušení. Mezi základní rozdělení našich materiálů patří: Semišová obuv Kožená obuv Gumová obuv Textilní obuv
 • LZE VŠECHNY TENISKY NOVESTA PRÁT?
  Ne. Praní tenisek se nevztahuje na semišové tenisky, vlněné tenisky, ani kožené, koženkové a manchestrové tenisky. Výše uvedené tenisky se v žádném případě nesmí prát – praním by se takové tenisky zcela znehodnotili a museli byste je vyhodit.
 • KTERÉ MODELY SE NESMÍ TEDY PRÁT?
  Důrazně nedoporučujeme prát modely tenisek Marathon, Itoh, Chelsea, Star Chukka, Rubber Sneaker, Kiddo, German Trainer-GAT. U modelů Star Master a Star Dribble lze tyto tenisky prát pouze v případě, že jsou vyrobeny ze 100 % bavlny.
 • JAK SUŠIT TENISKY?
  Při péči o tenisky klademe zvláštní důraz na proces sušení. Tenisky nikdy nevystavujte přímému slunečnímu záření a nikdy je nepokládejte přímo pod radiátor, nebo jiné topné těleso. Přímé teplo a sluneční záření může způsobit deformaci tenisek nebo zcela změnit barvu tenisek. Doporučujeme vložit dovnitř tenisek bezbarevný papír (nebo vyplnit tenisky srolovanými novinami), aby absorbovaly vlhkost a nezapomeňte tenisky skladovat v teplé a suché místnosti (nechte je vyschnout při pokojové teplotě). Schnutí bude trvat déle, ale můžete si být jisti, že tvar a barva vašich oblíbených tenisek zůstane zachována.
 • MOHU SUŠIT TENISKY V SUŠIČCE?
  Ne, tenisky nikdy nesušte v sušičce.
 • DŮLEŽITÉ INFORMACE
  Praní v pračce u většiny druhů tenisek NEDOPORUČUJEME a u některých modelů je praní v pračce zcela VYLOUČENO (konkrétně modely Marathon, Itoh, German Trainer-GAT, Rubber Sneakers, Kiddo, Chelsea, Star Chukka).
 • JE NOVESTA EKOLOGICKÁ?
  Naším posláním je vyrábět obuv v souladu s nejvyššími environmentálními standardy. To je důvod, proč používáme materiály, jako jsou přírodní kaučuk, 100% bavlna a len. Tyto materiály nám umožňují vyrábět vysoce kvalitní, nezávadnou a ekologickou obuv.