VELIKOSTNÍ TABULKA

JAK MĚŘIT VELIKOST

1
how-it-work-1
OBKRESLI NOHU Postavte se delší nohou na papír a obkreslete chodidlo.
2
how-it-work-2
ZMĚŘ DÉLKU Změřte vzdálenost od paty ke konci nejdelšího prstu.
3
how-it-work-3
VYBER MODEL Vyberte model tenisky, kterou si přejete koupit.
4
how-it-work-4
NAJDÍ ROZMĚR Naměřenou délku najděte ve velikostní tabulce.

UKÁZKA JAK SPRÁVNĚ MĚŘIT VELIKOST Toto je len všeobecný návod. Chápeme, že výběr velikosti online může být náročný. Přestože poskytujeme různé možnosti měření, mějte prosím na paměti, že nikdy nemůžeme s jistotou
zaručit, že vám tenisky dokonale padnou. Děkujeme vám za pochopení.

VELIKOSTNÍ TABULKA PODLE MODELU

OTÁZKY

size-guide-img
 • JAK MĚŘIT SPRÁVNOU VELIKOST?
  Pokud si nejste jisti jakou velikost tenisek NOVESTA zvolit, postupujte následovně:
  1. Vemte si boty, které nosíte a které vám dobře padnou.
  2. Vyberte z nich stélku (vložku) a postavte se na ni. Chodidlo nesmí ze žádné strany přečnívat - stélka musí být delší než chodidlo.
  3. Změřte vzdálenost od A po B, naměřenou délku si najděte v naší velikostní tabulce a vyberte si správnou velikost.
  4. Pokud jste mezi velikostmi, čísla je třeba zaokrouhlovat směrem nahoru.
  5. Nikdy nezapomínejte, že chodidlo musí mít v botě prostor.

  PŘÍKLAD
  Chcete si koupit model Star Master. Vytáhli jste si z vašich bot stélku a naměřili jste délku 259 mm = 25,9 cm. Ve velikostní tabulce při teniskách Star Master naleznete následující údaje: 38 = 257 mm a 39 = 261 mm. V tomhle případě si vyberete velikost 39, protože je nutno vždy zaokrouhlovat směrem nahoru. Stejně budete postupovat při jiných modelech. Pokud byste si chtěli koupit model Itoh, tak při stejné délce = 259 mm = 25,9 cm byste si vybrali velikost 40. POZOR: Každý model NOVESTA má svou vlastní velikostní tabulku.
 • JAKÁ JE SPRÁVNÁ VELIKOST NOVESTA TOPÁNEK?
  Výběr správné velikosti bot je základ úspěšného nákupu. Boty Novesta sedí jako většina bot, doporučujeme vybrat Vaši standardní velikost. Tabulku velikostí Novesta produktů najdete ZDE.
 • JAK VYBRAT SPRÁVNOU VELIKOST?
  Nejpřesnější měření dosáhnete, pokud boty vyzkoušíte osobně u některého prodejce značky Novesta. Při koupi prvního páru bot značky Novesta zkuste některé z našich prodejních místa na Slovensku nebo ve světě, kde Vám vždy velmi rádi poradí - komplet seznam prodejců najdete ZDE.
 • JAK SEDÍ TENISKY NOVESTA?
  Tenisky NOVESTA sedí jako většina bot, proto doporučujeme vybrat vaši standardní velikost.
 • STE MEZI VELIKOSTMI?
  Pokud jste ale mezi dvěma velikostmi, doporučujeme při Star Master and Star Dribble vybrat menší velikost a u ostatních modelů větší velikost.
 • NESPRÁVNA VELIKOST NEBO BARVA?
  Bez obav, vrácení zboží je možné do 14 dnů od nákupu.
 • MOHU ZBOŽÍ VYMĚNIT?
  Ne, momentálně nenabízíme možnost vyměnit zboží zakoupené v našem online obchodě. Chcete-li jinou barvu nebo velikost, nejjednodušší je nám nechtěné kousky vrátit a následně zadat novou objednávku (se zbožím a velikostmi, které Vám budou sedět). Vrácení zboží do našeho skladu obvykle trvá několik dní. My následně Vaši vrácenou objednávku zpracujeme a peníze Vám vrátíme dle Vámi zvoleného způsobu platby (uvedené ve formuláři) do 14 dnů od obdržení zásilky.
 • PROČ NENABÍZÍTE VYMĚNU ZBOŽÍ?
  Snažíme se zrychlit služby pro naše zákazníky a protože si přejete mít objednané boty co nejrychleji doma, tak zboží nevyměňujeme, výlučně vracíme peníze za vrácené zboží. Pokud si přejete jinou velikost nebo barvu, není nic jednoduššího, než si vytvořit na www.novesta.cz novou objednávku a zboží máte za pár dní u Vás doma.
 • JAK POSTUPOVAT PŘI VRÁCENÍ ZBOŽÍ?
  1. Vždy máte právo odstoupit od smlouvy do 14 dnů, a to bez uvedení důvodu. Lhůta pro odstoupení začíná dnem doručení posledního zboží z Vaší objednávky.
  2. Vyplňte formulář pro vrácení zboží (nezapomente vyplňte důvod vrácení, který nejlépe vystihuje, proč zboží vracíte) ZDE.
  3. Nenosené a nepoužité zboží vložte do původní krabice spolu s kopií faktury a vyplneným formulářem. Krabici vhodně zabalte, aby při přepravě nedošlo k jejímu poškození či poškození jejího obsahu. K tomuto účelu nejlépe poslouží obalová fólie, papír, igelitová taška či větší krabice. (nepřelepujte prosím originální krabici od bot, kterou byste tím znehodnotili!). Upozorňujeme, že formulář na vrácení musí být vždy přiložen ke zboží. Ujistěte se, že jste ve formuláři uvedli i číslo účtu (ve tvaru IBAN) pro finanční náhradu za vrácené zboží.
  4. Zašlete zboží na adresu:
  EXPANDECO - Topánky E-shop s.r.o
  Fraňa Kráľa 16
  966 81 Žarnovica
  Slovenská republika

  5. V žádném případě neposílejte zboží na dobírku. V tom případě nebude zboží převzato! (Doporučujeme zaslat zboží například doporučeně a pojistit na cenu zboží). Náklady spojené se zasláním zboží zpět na naši výše uvedenou adresu hradí vždy zákazník.
  6. Po přijetí zásilky a kontrole zboží Vám vrátíme na Vámi uvedený účet peníze za zboží. DŮLEŽITÉ: Jak již bylo řečeno, kupující / zákazník zaplatí veškeré náklady na dopravu spojené s vrácením zboží.

  Důležité informace:
  1. Produkt, který vracíte musí být nový, nesmí být zničen či opotřebován.
  2. Náklady za odeslání produktu hradí zákazník.
  3. Nejčastějším důvodem vrácení je nesprávně zvolená velikost obuvi, proto doporučujeme si prohlédnout naši tabulku velikostí ZDE.