Since 1939

Výrobní závody Novesty sahají až do třicátých let minulého století, kdy slavný švec Jan Antonín Baťa otevřel svou novou továrnu v malém městečku uprostřed Slovenska - v Partizánskem.

Časem se Novesta stala nejnovější evropskou značkou, vyráběnou výhradně v Evropě. Jedinečné tenisky a jejich nápaditý a nadčasový design se staly oblíbenými po celém světě.

Ekologická obuv

Pokud mluvíme o kvalitním designu nemluvíme jen o módním postoji. Naším posláním je vyrábět obuv v souladu s nejvyššími environmentálními standardy. To je důvod, proč používáme materiály, jako jsou přírodní kaučuk, 100% bavlna a len. Tyto materiály nám umožňují vyrábět vysoce kvalitní, nezávadnou a ekologickou obuv.

V Novesta, používáme pouze certifikované materiály. Při výrobě je pryžová podešev tlačena pomocí vysokotlakého stroje a vylisována na "tělo" boty. Obuv je následně doděláváná precizní ruční prací. Tento vysoce ekologický proces zanechává stopu, gumovou čáru kolem boty - ochranná známka Novesty - , která tak nejvěrněji potvrzuje kvalitu našich tenisek!

V Novesta jsme nesmírně hrdí na tradici, odkaz a kvalitu naší ručně vyráběné obuvi. Budeme rádi, pokud nás poctíte svou návštěvou či nákupem na našem eshopu, kde se nachází obuv z nejnovější kolekce.

znaky
vulkanizace

True Novesta

Nejpopulárnější model značky NOVESTA je STAR MASTER, který nosí v sobě charakteristické znaky gumového otisku a znaky vulkanizace, které garantují pravost obuvi a její životnost.

Novesta kolekce

Novesta produkty

Nejpopulárnější model značky NOVESTA je STAR MASTER, který nosí v sobě charakteristické znaky gumové podešve a znaky vulkanizace, které garantují, že nová Novesta obuv dokáže čelit i nejtěžším výzvám. Star Master byl vyvinut z vojenské sportovní obuvi, která se vyráběla na Slovensku půl století, a kombinuje pohodlí s drsným odhodláním. Každý pár je vyroben ruční prací z nejkvalitnějšího přírodního kaučuku a textilií. Tento design je snadno rozpoznatelný kdekoliv na světě. Boty nosí ochrannou známku - logo 'Trampky', které označuje každý pár jako potomka bot skutečných Slováků. Snadno identifikovatelná silueta je skutečná evropská klasika, a je jedním ze stálých tvarů tenisek.

Dokonalý doplněk do každého šatníku, Star Dribble hi-top je kombinací naší ikonické gumové podešvy s nadčasovým tvarem basketbalových bot, které tak milují miliony lidí. Star Dribble boty jsou ideální pro jejich nespočetný look, zda si vyberete bavlněný pár nebo model z naší limitované edice. Tato obuv se stane Vaším nejlepším přítelem, zda preferujete výrazné barvy nebo klasické jednobarevné provedení.

Klasický běžecký styl - nostalgický a přece vitální - Marathon je elegantní doplněk ve sbírce Novesty. Bohatství variací různých stylů ukotvených v poslání naší značky využít nejkvalitnější materiály dělá Marathon elegantním základním kouskem oblečení se špetkou dekadence. Pohodlný, jednoduchý a nadčasový - Marathon je dlouhodobá, přirozená investice. Původně vyrobený v Partizánskem pro československý tým, který vycestoval do Seoul na Olympijské hry v roce 1988. Marathon se rychle staly hitem na Slovensku.

Se svou nadčasovou siluetou je Itoh designovou klasikou, která je dostupná od 80. let a je nezbytností i pro dnešek. Snadno jejich víme podcenit, Itoh je bota počátků luxusu - kůže lemovaná pro pohodlí a konstruována na bázi kultovních linii. Jako jeden z nejspolehlivějších výrobců tenisových bot v 80. letech, společnost Novesta dodávala boty různým německým a jiným evropským značkám po dobu celého desetiletí. Tento klasický tvar tenisek se odráží v Itoh, ale bota dostala i technický update, aby vyhověla moderním nárokům majitelů.

Závody po celé Evropě se dlouho spoléhali na vysoce kvalitní produkci holínek a jiných pryžových produktů v Novesta. Počínaje od automobilového průmyslu po dodavatelů nepromokavé a pracovní obuvi, náš závod v Partizánskem je heslem pro výrobu pryžových produktů. Naše gumáky jsou vyrobeny z vysoce kvalitního, přirozeného gumového materiálu. Podšívka z bavlny je připojena na botu a přírodní guma je připevněna k profilu bot po částech. Holínky jsou pak "upečené" v nádrži vulkanizace jednu hodinu na 140C. Z tohoto důvodu, všechny naše podšívky jsou z 100% bavlny, umělé materiály by se jednoduše roztály v procesu "pečení". Když gumáky vychladnou, každý pár projde ruční kontrolou, abychom se ujistili, že jsou zcela vodě odolné. Zbylou gumu znovu rozpustíme a znovu ji použijeme. S holínkami od Novesty nejsou zbylé odpady. Naše Chelsea gumáky jsou nejnovější iterací naší kolekce holínek. Jsou elegantní, praktické, navrženy a vyrobeny Novesta.

Novesta kids

Dětské tenisky a holínky od Novesty jsou vyrobeny ruční prací a splňují nejvyšší standardy. Novesta spustila dětskou kolekci v roce 2017.

VÍCE O NOVESTAKIDS
Nahoru
Dolů