Historie Novesty sahá až do třicátých let minulého století , kdy slavný švec Jan Antonín Baťa otevřel svou novou továrnu v malém městečku uprostřed Slovenska - v Partizánskem .

Postupem času se Novesta stala jednou z nejlepších a nejoblíbenějších značek tehdejší společnosti nejen v bývalém Československu . Jedinečné tenisky a jejich nápaditý a nadčasový design se staly oblíbenými po celém světě .
Pokud mluvíme o kvalitním designu nemluvíme jen o módním postoji , ale také o odpovědnosti vůči zdraví a životnímu prostředí . To je důvod , proč používáme materiály , jako jsou přírodní kaučuk , 100 % bavlna a len . Tyto materiály nám umožňují vyrábět vysoce kvalitní , nezávadnou a ekologickou obuv .
V Noveste, používáme pouze certifikované materiály. Při výrobě je pryžová podešev tlačena pomocí vysokotlakého stroje a vylisována na "tělo" boty. Následně je dodělávání precizní ruční prací. Tento vysoce ekologický proces zanechává stopu - gumový čáru kolem boty, která tak nejvěrněji potvrzuje kvalitu našich tenisek!
V Noveste jsme nesmírně hrdí na tradici, odkaz a kvalitu naší ručně vyráběné obuvi. Budeme rádi, pokud nás poctil svou návštěvou či nákupem v našem eshopu, kde se nachází obuv z nejnovější kolekce.